השכרת מקרנים » מקרן לקולנוע ביתי
מקרנים ביתיים

מקרן לקולנוע ביתי

המלצות לבחירת מקרן ביתי

אילו פיצ'רים חשובים בקטגוריה זו?

נציין קודם כל את אלו: רזולוציית FULL HD, כניסת HDMI, יחס הקרנה של 16.9 או 16.10, על כל אלו כדאי להתעקש. בנוסף יש לשים לב שאתם מקבלים אחריות כוללת ומקיפה לכל בעיה שעלולה לצוץ בהמשך. רוב המותגים המוכרים נותנים אחריות לפחות לשנה או שנתיים.

טיפ לחיסכון: אמנם מקרני ה LED כובשים את השוק אך ישנם מקרני DLP שנותנים איכות לא פחות טובה במחיר זול יותר ומאוד עמיד כך שכדאי לשקול אופציה זו.

לפני רכישה המקרן המיועד לקולנוע ביתי בקשו מהמוכר לראות את המקרן בפעולה כדי שלא תקנו חתול בשק. אל תשכחו להשקיע גם במסך למקרן משום שהקנה על הקיר אינה מספקת איכות מצוינת כמו הקרנה על מסך ייעודי.

מקרנים ביתיים מצריכים התקנה ע"י בעל מקצוע. התפשרות על איכות ההתקנה עלולה להרוס את הכיף שבצפייה. הכבלים, למשל, חייבים להיות מאוד איכותיים כדי שלא יהיו הפרעות או "לכלוך" בתמונה.

אם ניקח צעד אחורה ונשאל מה אתם עומדים לחבר למקרן אזי שמומלץ לוודא כי הממיר או מקור הוידאו מוציא תמונה באיכות HD. כך גם לגבי מעברת הסאונד שלכם. הגברה ראויה מספקת חוויה משלימה לפעולת המקרן, אל תתפשרו על רמקול הכי זול שאתם מוצאים, השקיעו גם בסאונד. אולי הטיפ הכי חשוב הוא לרכוש רק מחנות ותיקה ואמינה ולא סתם מחנות אקראית שמצאתם באינטרנט שלא מספק אחריות למוצר. מקרן הוא מוצר שמצריך תחזוקה ואחריות שניתן לקבל רק במקום מסודר.